Mat- og meieriposten på besøk ved TINE Meieriet Dovre
Les om besøket som Mat- og meieriposten avla Dovre-meieriet – spesialanlegg for norsk Brie og Camembert med sterke fagfolk og sterk vekst.
Vervekampanje i NML!
Vi vokser – men har plass til flere! Verver du en kollega til NML nå, vanker det både vervepremie og kontingentfri juni for det nye medlemmet. Bli med og styrk fellesskapet i Norske Mat- og meierifolks Landsforening! Like viktig som før er at vi alle er med og støtter oppunder organisert arbeidsliv og partssamarbeidet i Norge - det å bli organisert er det første steget!
Vervekampanje i NML – vi vokser videre!
Norske Mat- og meierifolks Landsforening (NML) har god tilstrømming av nye medlemmer – og det er gledelig! Likevel har vi fortsatt plass til flere i vår stolte partipolitiske uavhengige fagforening med lange tradisjoner, som er fleksibel og inkluderende og ikke minst et sterkt fagfellesskap.
Like viktig som før er at vi alle er med og støtter oppunder organisert arbeidsliv og partssamarbeidet i Norge - det å bli organisert er det første steget! Som fagforening har NML lange tradisjoner for å sikre medlemmenes rettigheter i partssamarbeidet – både lokalt og sentralt. Sammen står vi sterkere, og derfor trenger vi flere med på laget.
Nå setter vi ekstra trykk på verving, og håper DU vil bidra:
Kampanjefordeler:
- Nye medlemmer får juni som en kontingentfri måned.
- Deg som verver venter en hyggelig vervepremie!
Verv nå – og bidra til å gjøre NML enda sterkere!
Les om besøket som Mat- og meieriposten avla Dovre-meieriet – spesialanlegg for norsk Brie og Camembert med sterke fagfolk og sterk vekst.
To norske studenter reiste til Island sammen med studentkolleger fra hele Norden for å utforske meierifagets fremtid. Les hva de lærte om matsvinn, varmepumper, skyr og meierimatriksen – og hvorfor de kom hjem med både ny kunnskap og nye vennskap.
NML og Parat samler bransjen til handling: Under Arendalsuka 2025 tar vi matberedskap på alvor. Sammen med industri, utdanning og politikere løfter vi debatten om hvordan Norge skal sikre mat – også i krisetid.